Srebrna Ostroga IKP
16 października 1982


Po rocznej przerwie w ponownie rozegrano turniej o "Srebrną Ostrogę IKP".
Początkowo turniej miał być rozegrany wiosną, jednak na przeszkodzie stanęły prawdopodobnie warunki pogodowe i ostatecznie zawody odbyły się na finiszu rozgrywek.
Na liście startowej pojawiły się nazwiska przede wszystkim zawodników pierwszoligowych uzupełnionych Markiem Kępą z drugoligowego Motoru Lublin i zawodnikami miejscowymi.
Trzynasty turniej okazał się być szczęśliwy dla miejscowej gwiazdy Wojciecha Żabiałowicza (jak się później okaże przez długie lata najlepszego zawodnika Apatora pod względem ilości zdobytych punktów w lidze). "Żaba" nie dał żadnych szans swoim rywalom i z kompletem punktów wyprzedził wszystkich zawodników Falubazu Zielona Góra - zespołu, który w roku 1982 zdobędzie tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W turnieju zaskakująco słabo wypał lider Kolejarza Opole Leonard Raba, jak również sąsiad z za miedzy Bolesław Proch.
Nieco więcej oczekiwano również od Jana Ząbika zwycięzcy dwóch poprzednich edycji turnieju. Z pozytywnej strony z kolei pokazał się Tadeusz Wiśniewski, który nie należał do grona pierwszoplanowych postaci ligi, a zdobywając 8pkt zajął szóste miejsce.

Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Klub B       I       E       G       I P
K
T
  M
C
E
czas
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
1 Żabiałowicz Wojciech Toruń 3      3       3       3       3       15     1 72,60
2 Rembas Jerzy Gorzów 0         1       1       2       1     5     13 73,40
3 Berliński Mirosław Gdańsk 1           3       3       0       3   10 3   3 73,60
4 Nowak Bogusław Gorzów 2             2       3       3       0 10 1   4 --,--
5 Wiśniewski Tadeusz Toruń   3     1         0         2         2 8     7 70,00
6 Kończykowski Marek Toruń   0       0     0             1     1   2     16 --,--
7 Czarnecki Ryszard Rzeszów   2         2         1 1         0     6     12 71,20
8 Miastkowski Eugeniusz Toruń   1           1     2     0     1       5     14 70,20
9 Krzystyniak Jan Zielona Góra     3   0           1         0   2     6     11 70,60
10 Ząbik Jan Toruń     1     3           2     1   2       9     6 73,80
11 Kuźniar Grzegorz Rzeszów     2       0   1         3           1 7     9 72,20
12 Proch Bolesław Bydgoszcz     0         0   2     0           0   2     15 70,80
13 Kępa Marek Lublin       2 2             0   1         2   7     9 69,80
14 Pawlak Wiesław Zielona Góra       3   2         0   2             3 10 u   5 73,00
15 Makowski Marek Toruń       0     1     3           2 0       6     10 70,20
16 Pyszny Piotr Rybnik       1       3 2           3     3     12     2 72,20
R1 - -                                         -     - 74,00
R2 - -                                         -     - 71,80

sędzia: Ryszard Kowalski

72,20
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start     D - Defekt     U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U     SS - Świeca Start     P - Powtórka Biegu
CZ
- Przekroczenie Czasu 2    
F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru     "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D
--,--
--,--

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt