SORENSEN Tim
Dania


Urodzony 14 maja 2000 roku w Brøns Dania.

Zaczynał od miniżużla do którego trafił w wieku 5 lat. Z biegiem lat rozwijał swoje umiejętności i tak trafił do drużyny Esbjerg Motor Sport i od razu dostrzegli go żużlowi promotorzy również poza Danią.
W wieku osiemnastu lat podpisał swój pierwszy zagraniczny kontrakt, a drużyną która zdecydowała się zaryzykować i zainwestować w młodego Duńczyka, był Get Well Toruń, który w ostatnim dniu okienka transferowego przed sezonem AD 2019, zakontraktował trzech młodych Duńczyków w osobach Mathiasa Nielsena, Kaspera Andersena i właśnie Tima Soerensena.

Młody jeździec nie miał większych szans szans na wywalczenie miejsca w ligowym składzie Aniołów, jednak kontrakt z polskim klubem umożliwiał mu znalezienie zespołu w niższej klasie rozgrywkowej i rozwijanie umiejętności ścigając się z najlepszymi zawodnikami na świecie. Sam zawodnik wierzył jednak, że swój potencjał będzie potrafił pokazać żużlowemu światu w drużynie Aniołów, bo jak twierdził: "Aby jeździć w lidze polskiej, należy prezentować pewien poziom sportowy. Raczej nie ma tu miejsca dla żużlowców, którzy nie są jeszcze gotowi do jazdy w Ekstralidze. Ja jestem. Wierzę, że dzięki startom w Get Well stanę się lepszym zawodnikiem, bo po to tu jestem. Naprawdę dobrze trafiłem. W tym klubie było już wielu młodych żużlowców i duża część z nich została gwiazdami tego sportu. Wszystko jest tam profesjonalnie zarządzane i to daje efekty. Wiedzą, jak pomagać zawodnikom w rozwoju".

Niestety Tim, podobnie jak jego Duńscy koledzy nie znaleźli uznania w oczach nie tylko toruńskich działaczy, ale nie znalazł się nikt w Polsce kto byłby zainteresowany ich jazdą na którymkolwiek poziomie ligowej rywalizacji w kraju nad Wisłą. W rozgrywkach międzynarodowych idywidualnie zawodnik też nie odegrał większej roli. Pojawił się za to jako uczestnik młodzieżowych finałów drużynowych i choć Dania została trzecią reprezentacją juniorską na świecie, to Sorensen nie miał w tym swojego udziału, bowiem na torze się nie pojawił. Jednak w drużynowych mistrzostwach Europy, w których młodzi jeźdźcy z kraju Hamleta wywalczyli srebrny medal, Tim był czołową postacią i z 12 punktami liderował swojej drużynie, która przegrała złoto po biegu dodatkowym z Polską.
Drobne przebłyski Sorensena nie zmieniały faktu, ze cała idea "duńskiego projektu" legła w gruzach i jej sens znany był tylko menadżerowi Jackowi Frątczakowi, ale została zabrana wraz ze zwolnieniem menadżera.
Przyszłość Andersena w kolejnym roku była mało prawdopodobna, bowiem po spadku z ekstraligi Anioły miały plany szybkiego powrotu w ekstraligowe szeregi, a umiejętności młodego Duńczyka nie gwarantowały pewności i stabilności punktowej.
Klub nie powinien jednak zrywać kontaktu z zawodnikiem, bo przykład Czugunowa, Kurtza czy Fricke, pokazał, że nieopierzony junior, niespodziewanie może zostać wartościowym zawodnikiem.

Czy Duńczyk zdoła zaistnieć w świecie żużlowym? Czas pokaże.

Osiągnięcia
DMŚJ 2019/3
DMEJ 2019/2

Kluby w lidze polskiej
2019

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2019 - - - - - -

   strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt