CHARCZENKO Grigorij
Rosja


Urodzony 08 listopada 1959 roku.

Jego pierwszym żużlowym klubem w Polsce była Polonia Piła której barw bronił w latach 1992-1993. W roku 1995 trafił do Apator Toruń, jako zmiennik Marka Lorama. Nie znalazł jednak uznania w oczach toruńskich działaczy i pojawił się raptem w trzech meczach, zaliczając 10 wyścigów. Mimo niewielkiego wkładu w wynik Aniołów został oficjalnie srebrnym medalistą DMP.
Po przygodzie z Apatorem zniknął na sześć lat z polskiej ligi. Pojawia się ponownie w roku 2001 w barwach wówczas trzecioligowej Unii Tarnów.

W swojej ojczyźnie w roku 2004 Grigorij Charczenko stworzył i zgłosił do rozgrywek ligi rosyjskiej nowy klub - Primorije Primorskij Kraj Władywostok (tym samym Wladywostok miał dwie drużyny w lidze rosyjskiej). Charczenko w nowo powstałym klubie został jeżdżącym trenerem. Wcześniej w swojej ojczyźnie "Grisza" występował tylko w Wostoku Wladywostok, a utworzony przez niego klub  Primorije będzie dopiero jego drugim rosyjskim klubem.
Klub Griszy w 2006 roku został wycofany, jednak Charczenko  podjął się szkolenia młodych adeptów sportu żużlowego w Rosji.
Należy również dodać, że w roku 2006 na polskich torach, a konkretnie w barwach grudziądzkich pojawił się dwudziestojednoletni junior syn Grigorija Aleksiej Charczenko.

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
1995 3 10 17 3 2,000 -

Zdjęcie zostało nabyte
na stadionowym stoisku z pamiątkami

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt