2002-09-15 przełożony 2002-09-27
Wybrzeże Gdańsk - Apator Adriana Toruń
49 : 41W Gdańsku toruńscy żużlowcy doznali pierwszej porażki w drugiej rundzie ekstraligi. Nie mieli jednak większej motywacji do ścigania się z walczącym o utrzymanie Wybrzeżem.
Torunianie wybrali się nad morze w krajowym składzie. Gospodarze, którzy musieli ten mecz wygrać, powołali pod broń wszystko, co mieli najlepszego. Zabrakło jedynie krajowego lidera Krzysztofa Pecyny, który - jak brzmiało oficjalne wyjaśnienie gdańszczan - mocno się rozchorował. Stawili się za to dwaj obcokrajowcy Wybrzeża: Stefan Andersson i Henka Gustafsson. Nie oni jednak byli bohaterami miejscowych. Beniaminka ekstraligi do zwycięstwa poprowadzili bracia Cieślewiczowie. Starszy Tomasz od kilku tygodni nie pojawiał się już w składzie, ale tym razem był najlepszy na torze i przegrał jedynie z Wiesławem Jagusiem. Młodszy Marek jedynej porażki doznał z kolei z młodszym z braci Jagusiów Marcinem w trzynastej gonitwie.

Wybrzeże świetnie rozpoczęło pojedynek. Po trzech pierwszych wygranych wyścigach wygrywało już 13:5. Dopiero w wyścigu czwartym Tomasz Bajerski i wprowadzony jako rezerwa taktyczna Robert Sawina zwyciężyli 5:1. Potem mecz się wyrównał, a torunianie nawet raz zdołali objąć prowadzenie. Bajerski z Mariuszem Puszakowskim wygrali podwójnie bieg dziesiąty i było 31:29 dla Apatora-Adriany.
Kolejne biegi toczyły się jednak według gdańskiego scenariusza i ostatecznie miejscowi przesądzili o swoim sukcesie w ostatniej gonitwie, gdy T. Cieślewicz i Andersson ograli podwójnie Bajerskiego i Sawinę.
Dla "Aniołów" był to pierwszy mecz z  cyklu trzy mecze w trzy dni. Kaprysy aury spowodowały, że terminy kolejnych spotkań zbiegły się w czasie i zdetronizowany Mistrz Polski musiał wykazać się nie lada organizacją, a zawodnicy wręcz stalową kondycją, aby sprostać trudom podróży po całej Polsce i jeszcze wystartować w zawodach.

Źródło Gazeta Wyborcza

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt