B / D
D C D C tor
A / C
D C D C D C

Toruńczycy przegrali kolejny mecz i niestety była to porażka na własnym torze. Pogromcą Stali okazało się gdańskie Wybrzeże, które wygrało trzema punktami, jednak po meczu zwycięstwo gości nie było takie oczywiste. Goście zakwestionowali start Kwiatkowskiego w biegu nominowanym. Gospodarze zgłosili swego zawodnika przed biegiem, podczas gdy działacze Wybrzeża byli zdania, że trzeba było to uczynić przed zawodami. Sędzia punktów zdobytych przez Kwiatkowskiego nie uznał, a Stal złożyła protest i na ostateczne rozstrzygnięcie obie ekipy musiały poczekać, bowiem leżała ona w gestii GKSŻ.
Toruńczycy prowadzili przerwie przez całe spotkanie. Dopiero w szesnastym biegu przegrali 1:5 i całe spotkanie 52:55. Najlepszy czas (74,60) dnia uzyskał w jedenastym biegu Skrobisz, co było niezłym wynikiem jak na warunki jakie panowały na torze. Samo spotkanie trwało wyjątkowo długo bo aż 2 godziny 20 minut, co niezbyt podobało się zmarzniętej publiczności.
Gospodarze mieli do dyspozycji w tym spotkaniu tylko dwa Wesleke i tylko na nich startowali, co wydłużało przerwy między biegami. W drugiej części spotkania również gdańszczanie startowali tylko na dwóch motocyklach.
Podsumowując. Torunianie przegrali mecz który był do wygrania. Na wynik złożyło się nie tylko zakwestionowanie punktów Kwiatkowskiego, ale także zbyt duża pewność siebie.

GKSŻ utrzymała w mocy wynik jaki padł na torze i w protokołach został zapisany rezultat 52:55 dla Gdańska.
A oto jakie było uzasadnienie tej decyzji: "kierownictwo drużyny toruńskiej wystawiło do programu zawodów w skład drużyny zawodnika Cz. Miastkowskiego pod literą "R". Zawodnik ten nie stawił się na zawody. Kierownik drużyny desygnowała do pierwszego biegu nominowanego zamiast niego K. Kwiatkowskiego, który spełniał warunek wiekowy. Sędzia po biegu wykluczył Kwiatkowskiego i nie zaliczył drużynie punktów zdobytych przez niego.
Zdaniem GKSŻ sędzia zawodów postąpił słusznie. Kierownik drużyny nie skorzystał z prawa wynikającego z przepisów Regulaminu i nie skreślił Miastkowskiego ze składu drużyny, wręczonego przed zawodami. Dla zawodnika młodzieżowego zgłoszonego do udziału w zawodach bieg nominowany jest biegiem obowiązkowym par. 10. Zawodnik młodzieżowy "R" może startować w zawodach po wystartowaniu w biegach obowiązkowych."